Blog

Ciekawostki o naszych zajęciach oraz programowaniu i druku 3D :)

Gdy w związku z pandemią COVID-19, czeski producent drukarek 3D Jozef Prusa zaprezentował i udostępnił prototyp praktycznej, medycznej przyłbicy wykonanej na drukarce 3D, nie zastanawialiśmy się ani chwili - wspólnie z kilkunastoma, radomskimi pasjonatami druku 3D, utworzyliśmy grupę "Przyłbica w Koronie Radom" i w czasie przymusowej przerwy od warsztatów dla dzieci, od razu zamieniliśmy naszą pracownię w mini fabrykę przyłbic.

Wytwarzanie przyrostowe – czyli popularny druk 3D - to technologia, która zdobyła szerokie uznanie: od pasjonatów drobnego majsterkowania, przez właścicieli małych firm  po całe zespoły czy działy produkcyjne dużych przedsiębiorców. Kiedy właściwie powstał druk 3d? Kto jest ojcem tej technologii? Co było kamieniem milowym w jej rozwoju? Zapraszam na – krótką i rzeczową – historię druku 3D.

Poznanie historii i doświadczanie z bliska słynnych zabytków radomskiej architektury. „Dotknięcie” jej przez wykonanie obszernej fotorelacji, rysunków oraz makiety. A na deser – warsztaty z projektowania 3D i wykonanie modeli na drukarkach 3D w pracowni „uczesie3d.pl”. Wrzesień i październik były bez wątpienia wyjątkowo intensywnym okresem dla 80 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej w Radomiu. 

Branża wytwarzania przyrostowego (czyli popularnego druku 3D) dzięki coraz szerszej palecie zastosowań drukarek 3D, z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę. Nikt tego nawet nie kwestionuje, jedyne co budzi wątpliwości ekspertów to skala i tempo tego rozwoju. A jak na tym globalnym, wymagającym rynku radzą sobie Polacy?

Proszę usiąść wygodnie, ząb już się dla Pani/a drukuje – czy już niedługo dentyści zaproponują nam takie rozwiązanie? Zastosowanie druku 3d w stomatologii, często spotyka się z zainteresowaniem środków masowego przekazu i trudno się temu dziwić, bo to temat medialny i rozbudzający wyobraźnię. A jak jest naprawdę? Czy druk 3D i stomatologia idą ze sobą w parze? Czy to tylko futurystyczne mrzonki?

Cykl naszych wpisów o zastosowaniach druku 3D rozpoczęliśmy od rozbudzającego wyobraźnię wykorzystania tej technologii w stomatologii. Dziś przybliżymy Wam inną, dość spektakularną dziedzinę o której mówi się w kontekście druku 3Dbudownictwie mieszkaniowym. Czy firmy oferujące druk 3D małego domu w 48 godzin za 4 tysiące dolarów, to zwykli "sprzedawcy marzeń"? A jeśli jednak to prawda - to czemu jeszcze nie drukujemy domów na potęgę?

Zastosowania druku 3D rozbudzają wyobraźnię, a same drukarki 3D stają się coraz powszechniejsze i atrakcyjniejsze cenowo. Dla wielu producentów niskobudżetowych drukarek 3D to wystarczające argumenty za potwierdzeniem tezy, że „to tylko kwestia czasu jak drukarki 3D wylądują na biurkach dzieci w niemal każdym, polskim domu”. I chodź argumenty te brzmią racjonalnie, to jednak na razie tryumfują Ci, którzy twierdzą, że nic takiego nigdy nie będzie miało miejsca. Która racja zwycięży?

O nas

Odkrywamy w dzieciach pasję do programowania, robotyki i druku 3D! Zapraszamy na nasze warsztaty dzieci już od 8 roku życia! Dowiedz się więcej

SZUKAJ

NASZA PRACOWNIA W OBIEKTYWIE

Pracownia druku 3D Radom
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu

Wątpliwości? Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową!

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć z bliska jak wyglądają nasze zajęcia, zachęcamy do skorzystania z możliwości udziału w BEZPŁATNEJ lekcji pokazowej. W tym celu posimy o wypełnienie krótkiej ankiety.
Adres e-mail:

Adres e-mail:

uczesie3d@gmail.com
TELEFON:

TELEFON:

+48 533 424 303
ORGANIZATOR:

ORGANIZATOR:

Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta, NIP: 6612186631

Adres pracownii:

Adres pracownii:

ul. Struga 60B/209, 26-600 Radom
Image
© 2020 Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta | All Rights Reserved.