Blog

Ciekawostki o naszych zajęciach oraz programowaniu i druku 3D :)

Radomska architektura z innej perspektywy

Poznanie historii i doświadczanie z bliska słynnych zabytków radomskiej architektury. „Dotknięcie” jej przez wykonanie obszernej fotorelacji, rysunków oraz makiety. A na deser – warsztaty z projektowania 3D i wykonanie modeli na drukarkach 3D w pracowni „uczesie3d.pl”. Wrzesień i październik były bez wątpienia wyjątkowo intensywnym okresem dla 80 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej w Radomiu. 

A to wszystko dzięki realizacji projektu „3D. Doświadczanie. Dotykanie. Drukowanie”. Projekt został zrealizowany przy współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 Specjalnej w Radomiu oraz Stowarzyszenia LATOROŚL w okresie od 1 września do 31 października 2019 roku. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021” oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jakie było założenie projektu? - Zależało nam na tym, aby łącząc standardowe oraz innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną – pokazać naszym uczniom radomską architekturę z kilku perspektyw. Wymagało to od uczniów dużego zaangażowania oraz umiejętności pracy zespołowej, bowiem oprócz poznania historii  i zobaczenia zabytków na własne oczy – musieli zaangażować się w część praktyczną – czyli wykonać rysunki, zdjęcia, makietę, a na sam koniec – modele trójwymiarowe poznanych miejsc. Dzięki temu mogli zwrócić uwagę na detale, które często nam umykają – tłumaczy Marzena Elertowicz z PSP nr 12 w Radomiu.

W pierwszej kolejności uczniowie udali się na wycieczkę z Przewodnikiem szlakiem najcenniejszych zabytków architektonicznych Radomia. Podczas zwiedzania wykonali obszerną fotorelację zabytków. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Zabytki Radomia – omówienie i historia obiektów”, połączonej z pokazem multimedialnym w muzeum im. Jacka Malczewskiego. Wykonali także makietę grodu oraz rysunki poznanych zabytków podczas zajęć plastyczno – technicznych. A na deser – wzięli udział w zajęciach z modelowania i druku 3D.

- Dla wielu osób brzmi to abstrakcyjnie, ale dzięki innowacyjnym aplikacjom edukacyjnym, nauka projektowania trójwymiarowego jest już możliwa od 8-9 roku życia. Dzieci szybko uczą się modelowania 3D i sprawia im to mnóstwo frajdy. - mówi Philipp Zalewski, instruktor modelowania i druku 3D z pracowni uczesie3d.pl.

Podczas warsztatów z modelowania i druku 3D, uczestnicy projektowali modele przestrzenne wybranych zabytków, które następnie wykonywaliśmy na drukarkach 3D. Podsumowaniem projektu jest wystawa prac uczniów w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ul. Osiedlowej 9, która można oglądać w dniach 28.10.2019-8.11.2019.

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak interesującym projekcie!

Philipp Zalewski / uczesie3d.pl

O nas

Odkrywamy w dzieciach pasję do programowania, robotyki i druku 3D! Zapraszamy na nasze warsztaty dzieci już od 8 roku życia! Dowiedz się więcej

SZUKAJ

NASZA PRACOWNIA W OBIEKTYWIE

Pracownia druku 3D Radom
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu

Wątpliwości? Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową!

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć z bliska jak wyglądają nasze zajęcia, zachęcamy do skorzystania z możliwości udziału w BEZPŁATNEJ lekcji pokazowej. W tym celu posimy o wypełnienie krótkiej ankiety.
Adres e-mail:

Adres e-mail:

uczesie3d@gmail.com
TELEFON:

TELEFON:

+48 533 424 303
ORGANIZATOR:

ORGANIZATOR:

Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta, NIP: 6612186631

Adres pracownii:

Adres pracownii:

ul. Rynek 10/2

26-600 Radom

Image
© 2020 Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta | All Rights Reserved.