Blog

Ciekawostki o naszych zajęciach oraz programowaniu i druku 3D :)

Dziecięca Pracownia Architektoniczna w „Bajce”

Trójwymiarowa, mini makieta miasta, zaprojektowania i wydrukowana na drukarkach 3D przez dzieci w wieku 9 – 13 lat? Tak to możliwe! Z takim wyzwaniem zmierzą się w okresie ferii podopieczni radomskiej „Bajki”.

„Dziecięca Pracownia Architektoniczna” - to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Latorośl oraz Centrum Nauki i Zabawy „Bajka” w Radomiu. Jej celem jest organizacja kreatywnych warsztatów z modelowania i druku 3D w okresie ferii letnich dla 24 podopiecznych „Bajki”. Czemu mają służyć warsztaty? - „Staramy się stopniowo wprowadzić dzieci uczestniczące w zajęciach w fascynujący świat modelowania i druku 3D. Dzięki edukacyjnym aplikacjom firmy Autodesk  – światowego producenta oprogramowania z zakresu projektowania 3D – dzieci stawiają pierwsze kroki w projektowaniu 3D modelując swoje proste trójwymiarowe obiekty. Następnie przygotowane projekty wykonujemy na drukarkach 3D, dzięki czemu dzieci uczestniczą w pełnym procesie tworzenia: od projektu, przez druk, aż do finalnego produktu. - tłumaczy Philipp Zalewski ze Stowarzyszenia Latorośl, instruktor modelowania i druku 3D – Dzieci są otwarte na nowe wyzwania w zakresie modelowania 3D oraz programowania, a dzięki aplikacjom edukacyjnym, wprowadzenie w świat nowych technologii jest dziś naprawdę proste i sprawia mnóstwo frajdy. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie, uda nam się zaszczepić w dzieciach zajawkę do modelowania i druku 3D – dodaje na zakończenie.

Finalnym efektem warsztatów będzie wydrukowana mini – makieta miasta, złożona z min. 30 elementów zaprojektowanych przez uczestników zajęć. W trwających łącznie 45 godzin warsztatach, udział weźmie 24 podopiecznych „Bajki” w wieku 9  - 14 lat. Inicjatywa znalazła uznanie klientów Tesco, którzy w głosowaniu w ramach konkursu „Decydujesz Pomagamy” przyznali stowarzyszeniu latorośl grant na realizację inicjatywy w wysokości 5 tys. zł.

O nas

Odkrywamy w dzieciach pasję do programowania, robotyki i druku 3D! Zapraszamy na nasze warsztaty dzieci już od 8 roku życia! Dowiedz się więcej

SZUKAJ

NASZA PRACOWNIA W OBIEKTYWIE

Pracownia druku 3D Radom
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu
Pracownia Druku 3D w Radomiu

Wątpliwości? Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową!

Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć z bliska jak wyglądają nasze zajęcia, zachęcamy do skorzystania z możliwości udziału w BEZPŁATNEJ lekcji pokazowej. W tym celu posimy o wypełnienie krótkiej ankiety.
Adres e-mail:

Adres e-mail:

uczesie3d@gmail.com
TELEFON:

TELEFON:

+48 533 424 303
ORGANIZATOR:

ORGANIZATOR:

Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta, NIP: 6612186631

Adres pracownii:

Adres pracownii:

ul. Rynek 10/2

26-600 Radom

Image
© 2020 Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta | All Rights Reserved.