UCZESIE3D.PL - kim jesteśmy?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mam na imię Philipp Zalewski. Serwis uczesie3d.pl to miejsce w którym dzielę się z Wami swoją pasją do druku 3D. Znajdziecie tu ciekawe informacje o zastosowaniach druku 3D w praktyce, newsy, ciekawostki, zdjęcia a niebawem także edukacyjne tutoriale, testy oraz filmy. Serwis kieruję w sposób szczególny do nauczycieli, rodziców oraz samych dzieci. Dlaczego? Mam kilka powodów:

  1. Po pierwsze: wzorując się na doświadczeniach wielu krajów, mocno wierzę w wykorzystanie technologii druku 3D w edukacji. Dzięki wielu dostępnym - często darmowym narzędziom oraz materiałom dydaktycznym - nauka projektowania 3D jest dziś prosta i intuicyjna, a zastosowanie w procesie nauki drukarek 3D, pozwala wykorzystywać elementy nauki i zabawy w takich dziedzinach jak m.in. matematyka, plastyka, geografia, biologia, technika, czy programowanie

  2. Po drugie: nauka projektowania i druku 3D wpisuje się w ideę edukacji w duchu STEAM, łączącego ze sobą nauki ścisłe, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. To nie tylko ciekawe połączenie nauki z zabawą, ale także rozwijanie wśród uczniów umiejętności perspektywicznych i przydatnych na rynku pracy w przyszłości.  Rynku, który poprzez m.in. automatyzację pracy, robotyzację, rozwój sztucznej inteligencji niesie za sobą wiele szans i zagrożeń. Edukacja w nurcie STEAM to według takich gigantów jak Google, Facebook czy Amazon klucz do udanej i owocnej przyszłości zawodowej.

  3. Po trzecie druk 3D to najdynamiczniej rozwijająca się dziś metoda wytwarzania. Znajduje swoje zastosowania w niemal każdej gałęzi przemysłu, budownictwie, architekturze, lotnictwie a także usługach: stomatologii, jubilerstwie. Przy takim tempie rozwoju technologii wytwarzania przyrostowego, możliwe, że wiedza z zakresu modelowania oraz samego druku 3D, może pozwolić dzieciom spełniać zawodowe marzenia w przyszłości.

 

Kreatywne zajęcia z modelowania i druku 3D w Radomiu

Obecnie oprócz działalności informacyjnej w zakresie upowszechnienia wiedzy o druku 3D, prowadzimy także w Radomiu zajęcia pozalekcyjne z modelowania i druku 3D dla dzieci w wieku 9-13 lat. Więcej informacji tutaj

Zapraszamy na nasze zajęcia oraz do współpracy :) Rozwijajmy wspólnie w dzieciach pasję do druku 3D :)

MASZ PYTANIA? Skontaktuj się z nami!Pracownia Programowania i Druku 3D
ul. Struga 60B/209 (II piętro)
26-600 Radom

tel / 533 424 303

E-mail / uczesie3d@gmail.com

Organizator Warsztatów

Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta
ul Struga 60B/209
36-600 Radom
NIP: 6612186631

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account