Projektowanie i druk 3D dla dzieci

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Masz dziecko w wieku 9 – 13 lat? Szukasz pomysłu na zajęcia pozalekcyjne rozwijające jego/jej kreatywność i wyobraźnię przestrzenną? Skorzystaj z oferty innowacyjnych warsztatów z modelowania i druku 3D, a my spróbujemy odkryć w Twoim dziecku pasję do fascynującego świata druku 3D! Aby rozwiać Wasze możliwości, 2 pierwsze godziny zajęć są za darmo! 

Co, gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywać się będą w roku szkolnym 2019/2020 w dziecięcej pracowni programowania i druku 3D przy ul. Struga 60B/209 w Radomiu. Zajęcia rozpoczynamy od razu, gdy sformuje się pełna grupa (mamy nadzieję, że w połowie września 2019 roku). Dla każdego uczestnika przewidzieliśmy zajęcia raz w tygodniu w małych, maksymalnie 6 osobowych grupach. 

Ile to kosztuje?

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach to tylko 129 zł. 

W tej cenie Twoje dziecko uzyska możliwość uczestniczenia w 8 godzinach lekcyjnych miesięcznie. To niewiele ponad 16 zł za godzinę! Za zajęcia, które nie odbędą się z naszej winy, lub z powodu wypadających świąt, nie płacisz. Przykładowo jeśli w miesiącu odbędzie się 6 godzin zamiast 8, płacisz proporcjonalnie mniej.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Już od pierwszych zajęć wprowadzamy naszych podopiecznych w świat modelowania przestrzennego za pomocą oprogramowania edukacyjnego TinkerCAD i 123D Design firmy Autodesk. Uczymy krok po kroku kolejnych funkcji, zaczynając od łączenia kilku prostych brył i elementów przestrzennych, a później przechodzimy do projektowania domów, zamków, zabytków światowej architektury, stadionów, makiet (patrz zdjęcia z zajęć w roku szkolnym 2018/2019). Z czasem dajemy naszym uczestnikom coraz większą swobodę w projektowaniu, dzięki czemu uczą się myśleć kreatywnie, niestandardowo oraz szukać różnych rozwiązań. Następnie zaprojektowane modele wykonujemy na 4 dostępnych w pracowni drukarkach 3D. Uczymy dzieci obsługi prostej drukarki 3D, tłumaczymy jej funkcjonowanie, podpowiadamy jak właściwie przygotować pliki do druku. Tegoroczne warsztaty z modelowania i druku 3D urozmaicone również będą o elementy robotyki i oprogramowania, dzięki wykorzystaniu robotów edukacyjnych SKRIBOT!

Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia?

 • Cenimy sobie zalety indywidualnego podejścia do ucznia. Dlatego nasze zajęcia odbywać się będą w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach.

 • Zajęcia odbywać się będą przez cały rok szkolny 2019/2020 z uwzględnieniem okresów wolnych od nauki (przerwa świąteczno - noworoczna, ferie zimowe). 
 • W trakcie zajęć, dzieci nie będą biernie przyglądać się pracy drukarek i skanera 3D – nauczymy je korzystać z oprogramowania oraz samych urządzeń.

 • Zajęcia odbywać się będą pod okiem wykwalifikowanego instruktora, posiadającego udokumentowane doświadczenie w realizacji zajęć z modelowania i druku 3D dla dzieci.

 • Cenimy sobie kreatywność i pomysłowość dzieci, dlatego chętnie dostosowujemy program zajęć do ich pomysłów (Chcemy drukować Minecrafta!)

 • Zobaczysz na własne oczy efekty pracy swojego dziecka – większość projektów wykonanych i wydrukowanych na zajęciach, dzieci będą mogły zabierać ze sobą do domu

 • 2 pierwsze, wprowadzające godziny naszych zajęć są za darmo. Ich charakter jest bardziej organizacyjny, zanim zaczniemy uczyć, chcemy je nieco wprowadzić w świat druku 3D, oferując m.in. garść ciekawostek o samej technologii oraz zabawę w drukarnię 3D

 • Zajęcia trwają cały rok szkolny 2019/2020 – ale jeśli z jakiegokolwiek powodu uznasz, że zajęcia nie spełniają oczekiwań Twojego dziecka – możesz zrezygnować z zajęć z miesięcznym wyprzedzeniem

 • Nie preferujemy zadań domowych, ale jeśli Twoje dziecko będzie chciało z własnej woli rozwijać swoje umiejętności w domu, udostępnimy mu dostęp do oprogramowania, z którego korzystamy na zajęciach

 • Czas trwania jednych zajęć to 2 godziny lekcyjne (2 x 45 min)
 • Za zajęcia, które nie odbędą się z naszej winy, lub z powodu wypadających świąt, nie płacisz. Przykładowo jeśli w miesiącu odbędzie się 6 godzin zamiast 8, płacisz proporcjonalnie mniej.

 

Fotorelacja z zajęć z projektowania i druku 3D w roku szkolnym 2019 / 2020:Masz więcej pytań?

 • zadzwoń (533 424 303)
 • napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zapoznaj się z Regulaminem zajęć

Chcesz zgłosić dziecko na bezpłatne zajęcia pokazowe? Skorzystaj z poniższego formularza:

MASZ PYTANIA? Skontaktuj się z nami!Pracownia Programowania i Druku 3D
ul. Struga 60B/209 (II piętro)
26-600 Radom

tel / 533 424 303

E-mail / uczesie3d@gmail.com

Organizator Warsztatów

Philipp Zalewski Koncepcja Otwarta
ul Struga 60B/209
36-600 Radom
NIP: 6612186631

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account